| 
                     
                      |  Losowe zdjęcie |   
                      |  |   
                      | 
  ET41-143
 Komentarzy: 0
 Kuba
 
 
 |   
                      |  |  |  |  | MVTV2.2-009
 
 
 
                     
                      | 
						   
                            | MVTV2.2-009 |   
                            | Komentarz: | 17.07.2020 szlak Žabčice-Vranovice, zmodernizowany wagon inspekcyjno-montażowy sieci trakcyjnej MVTV2.2-009 zmierza w kierunku Brna, gdzie znajduje się jego macierzysta sekcja. 
 Wagony sieciowe MVTV2 wyprodukowane zostały na zlecenie kolei ówczesnej Czechosłowacji w latach 1981-1983 przez zakłady Škoda Vagonka Studenka. Łącznie powstało 115 pojazdów, z czego 3 w w weersji szerokotorowej. Po podziale Czechosłowacji na dwa odrębne państwa Czechy i Słowację, nowo powstałe koleje czeskie przejęły łacznie 77 wagonów MVTV2, które do dziś stanowią podstawę taboru do obsługi sieci trakcyjnej na terenie państwa czeskiego.
 W 2011 roku spółka CZ Loko rozpoczęła na zlecenie zarządcy infrastruktury modernizację partii 10 wagonów MVTV2. W ramach prac zmianie uległ wygląd pojazdów, poprzez zabudowe nowego czoła. Wymieniono też jednostkę napędową. W miejsce silnika LIAZ zastosowano nowy silnik  Tedom TD 265 RH TA 26 o mocy ciągłej 265 kW. Nieznacznie z 80 do 90 km/h podniesiono też prędkość maksymalną.
 Zmodernizowane pojazdy oznaczono serią MVTV2.2 i numerami inwentarzowymi od 001 do 010.
 |   
                            | Słowa kluczowe: | MVTV2.2, MVTV2.2-009, szlak, Žabčice, linia_CD_251, SŽDC, SRJP_CD_251, lato, Jihomoravský kraj |   
                            | Data: | 23.07.2020 21:35 |   
                            | Wyświetleń: | 3471 |   
                            | Pobrań: | 0 |   
                            | Ocena: | 0.00 (0 głosów) |   
                            | Wielkość pliku: | 1.3 MB |   
                            | Dodał: | Grzegorz |  |  
 
 
 
   |  |