Nowy wykonawca przystanku Izabelów

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otworzyła oferty w ponownym postępowaniu na budowę przystanku osobowego w miejscowości Izabelów koło Zduńskiej Woli. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PORR. Zarządca infrastruktury był zmuszony w październiku ogłosić ponowny przetarg na realizację tej inwestycji. Miało to związek z rozwiązaniem umowy z pierwotnym wykonawcą inwestycji – firmą DIAG MOST.

Budowa przystanku Izabelów k. Zduńskiej Woli odbędzie się w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 Nowy przystanek Izabelów k. Zduńskiej Woli zostanie zlokalizowany w pobliżu wiaduktu kolejowego (44.5km) na linii Łódź – Sieradz. Dwa nowe perony zostaną usytuowane na nasypie. Wybudowane będą schody i windy dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Wysokie perony na nowym przystanku ułatwią podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną wiaty i ławki. Oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Wygodne przesiadki zapewnią planowane parkingi dla samochodów oraz stojaki dla rowerów.

Inwestycja w Izabelowie będzie realizowana w formule „projektuj i buduj”. 

Program przystankowy w województwie łódzkim

W woj. łódzkim program przystankowy obejmuje 9 lokalizacji. Procedowane są przetargi na budowę nowego przystanku Głowno Północne i modernizacje przystanków Żakowice Południowe i Zaosie. Nowy przystanek Głowno Północne na trasie Łódź – Łowicz przybliży kolej mieszkańcom wschodniej i północnej części Głowna. Peron dostosowany do wszystkich podróżnych zostanie wybudowany przy przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Wiejskiej w Głownie.

Dla pasażerów na przystankach Żakowice Południowe i Zaosie na linii kolejowej między Łodzią a Tomaszowem Mazowieckim wybudowane zostaną nowe wyższe perony, które zastąpią obecne. W Głownie, Żakowicach Płd. i Zaosiu będą wiaty i ławki, jasne oświetlenie, czytelne oznakowanie. Planowana jest budowa parkingu dla samochodów i stojaki rowerowe, by ułatwić łączenie podróży koleją oraz środkami transportu indywidualnego. Prace w formule „projektuj i buduj”.

Rozpoczęcie i zakończenie robót w Żakowicach i Zaosiu planowane jest w 2023 r. Natomiast prace w Głownie zaczną się w drugim półroczu 2023 r. i zakończą w połowie 2024 r. W woj. łódzkim program przystankowy obejmuje na liście podstawowej również Tomaszówek, który powstał w 2022 roku oraz Zgierz Rudunki i Jedlicze koło Zgierza, gdzie na wiosnę br. rozpoczną się prace budowlane. W styczniu br. ogłoszono przetarg na budowę przystanku Łódź Zarzew

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u