Od niedzieli 10 marca korekta rozkładu jazdy pociągów 2023/24

W niedzielę 10 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów 2023/2024. Na stacji Zduńska Wola będą nieco zmienione godziny odjazdów pociągów. Obowiązywać będzie do 8 czerwca 2024 roku. Linia autobusowa ŁA-1 z Łasku do Zelowa zostanie wydłużona do Szczercowa.

PKP Intercity

Liczba połączeń oferowana w regionie przez PKP Intercity nie ulegnie zmianie. Pociąg TLK Włókniarz ponownie zostanie wydłużony do stacji Szczecin Główny. Pociągi TLK Włókniarz, IC Dąbrowska oraz IC Konopnicka będą zestawione z klasycznego składu wagonowego.

Do dyspozycji mieszkańców będzie 9 par pociągów PKP Intercity:

-> TLK Włókniarz relacji Łódź Fabryczna – Szczecin Główny – Łódź Fabryczna

-> IC Koziołek relacji Lublin Główny – Poznań Główny – Lublin Główny

-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny

-> IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny– Warszawa Wschodnia

-> IC Baczyński relacji Lublin Główny – Wrocław Główny- Warszawa Wschodnia,

-> IC Słowacki relacji Ełk – Wrocław Główny - Ełk

 -> IC Konopnicka Lublin Główny – Wrocław Główny – Lublin Główny

-> IC Łużyce Warszawa Wschodnia – Zgorzelec – Warszawa Wschodnia

-> IC Dąbrowska Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny.

Trwa modernizacja Warszawskiego Węzła Kolejowego i aby zapewnić sprawne kursowanie pociągów, część z nich nadal będzie kierowana przez stację Warszawa Gdańska. Od 10 marca taka sytuacja będzie dotyczyła około 60 pociągów, przede wszystkim jadących w kierunku wschodnim. Przez stację Warszawa Gdańska pojadą pociągi IC 6126 Łużyce oraz IC 6120 Asnyk. Dodatkowo w okresie 3-7.VI pociągi 1627 Łużyce oraz 16103 Konopnicka pojadą ze stacji Warszawa Wschodnia przez stację Warszawa Główna z pominięciem Warszawy Centralnej oraz Zachodniej.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Od niedzieli zaplanowanych zostało 33 pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w dni robocze z Łodzi do Sieradza. Dodatkowo Łódzka Kolej Aglomeracyjna nadal uruchamiać będzie dodatkowe połączenie przyspieszone z Łodzi do Poznania. Pociągi te pojadą w każdy piątek, sobotę i niedzielę. W okresie od 10 do 15 marca za wybrane pociągi ŁKA na odcinku Zduńska Wola - Sieradz uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa z powodu zamknięcia jednego z torów. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi także dodatkowo 3 pary połączeń z Łodzi do Pabianic. Warto odnotować, że w wyniku połączenia relacji będzie uruchomiony jeden pociąg ŁKA w relacji Łowicz Główny 8:30 – Sieradz 10:40.

Na stacji Łask podróżni mają możliwość przesiadki na skomunikowane z pociągami ŁKA autobusy KKA, ŁA-1 kursujące przez Czestków, Buczek do Zelowa. Od 10 marca 3 pary kursów zostaną wydłużone do Szczercowa. Rozkład jazdy autobusów został tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż w kierunku Łodzi lub Sieradza.  Do końca czerwca br., wszystkie połączenia KKA są bezpłatne!

Koleje Wielkopolskie i Polregio

Bez zmian pozostanie oferta pociągów Polregio oraz Kolei Wielkopolskich na trasie Łódź – Poznań. W przypadku wielkopolskiego przewoźnika, oferować on będzie jedną parę pociągów do Poznania. W przypadku Polregio nadal kursować będzie  siedem par pociągów do Ostrowa Wielkopolskiego, w tym czterech kursujących do Poznania Głównego.  Utrzymane też zostaną 3 pary połączeń do Warszawy Głównej tj. pociągi IR z Ostrowa Wielkopolskiego oraz dwa pociągi z Poznania: IR Lutynia oraz IR Prosna. 

Rozkłady:

Zduńska Wola

Sieradz

Pabianice

200A Łódź - Sieradz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u