Od 9 czerwca zniesiona zostanie obowiązkowa rezerwacja miejsc we Flirtach

Od 9 czerwca w pociągach zespolonych Flirt ED160, ED74 (potocznie zwane Edytami) oraz spalinowych zespołach trakcyjnych zostanie zniesiona obowiązkowa rezerwacja miejsc. Oznacza to, że zapełnienie w tych pojazdach będzie mogło przekraczać 100 proc., a podróżni będą mieli możliwość odbywania podróży na podstawie biletów bez wskazania miejsc.

Dotychczasowe zasady, do 8 czerwca 2024 roku włącznie, obowiązku rezerwacji miejsca oraz jej nieodpłatności prowadziły do fikcyjnego zajmowania miejsc. Pobieranych było wiele rezerwacji miejsc, na podstawie których nikt nie odbywał przejazdu, co uniemożliwiało innym podróżnym skorzystanie z usług przewozowych. Przez takie sytuacje biletu nie można było kupić nie tylko w dłuższej relacji, lecz także w krótszych. Zadaniem PKP Intercity jest realizacja przewozów dalekobieżnych, dlatego przewoźnik podjął decyzję o zmianie zasad wraz z wejściem w życie wakacyjnej korekty rozkładu jazdy.

Nowa opłata za rezerwację miejsc do biletów okresowych

Wprowadzona zostanie opłata za rezerwację miejsc do biletów okresowych, tj. m.in. odcinkowych, zakupionych w ramach ofert Multiprzejazd i Multiprzejazd Max. Rezerwacja od 9 czerwca br. kosztować będzie 3 zł przy przejazdach pociągami TLK, IC oraz EIC. W pociągach kategorii InterCity obsługiwanych składami ED161 (Dart) rezerwacja pozostaje nadal obowiązkowa. W pozostałych pociągach kategorii InterCity zestawionych ze składów zespolonych, czyli Flirt, ED-74 i spalinowych zespołach trakcyjnych oraz w pociągach kategorii TLK, IC i EIC, zestawionych ze składów wagonowych, rezerwacja będzie fakultatywna, tzn. że podróżny będzie mógł zająć każde wolne miejsce do czasu zgłoszenia się podróżnego, który taką rezerwację posiada. Pasażer będzie mógł kupić rezerwację do biletu okresowego, gdy będzie chciał mieć zagwarantowane miejsce. Pasażerowie, w związku z planowanymi zmianami, będą mieli możliwość zwrotu już posiadanych biletów bez potrącenia odstępnego i bez uwzględnienia terminów na zwrot przewidzianych w przepisach PKP Intercity. Zasady zwrotu zostały określone na stronie intercity.pl.

Pociągi PKP Intercity przejeżdżające przez Zduńską Wolę i obsługiwane pojazdami Flirt - ED160, w którtych od 9 czerwca 2024r. zostaje zniesiona obowiązkowa rezerwacja miejsc.

-> IC Włókniarz relacji Łódź Fabryczna – Szczecin Główny – Łódź Fabryczna

-> IC Koziołek relacji Lublin Główny – Poznań Główny – Lublin Główny

-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u