Nie będzie modernizacji peronów na stacji Zduńska Wola Karsznice

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, PKP Polskie Linie Kolejowe nie zmodernizują peronów na stacji Zduńska Wola Karsznice. Z kolei peronów na przystanku Zduńska Wola Karsznice Południowe będzie jednokrawędziowy.

 Nie będzie modernizacji peronów na stacji Zduńska Wola Karsznice w ramach  projektu modernizacji linii 131 LOT D Rusiec Łódzki – Zduńska Wola Karsznice. Przypomnijmy, że w pierwszych założeniach modernizacji linii 131 w ramach LOTu D nie było ujętej modernizacji peronów na stacji Zduńska Wola Karsznice. Jednak jak informowaliśmy w styczniu 2021 roku, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. po przeanalizowaniu zdecydowały, że prace na stacji Zduńska Wola Karsznice będą realizowane w ramach przebudowy odcinka Rusiec Łódzki – Zduńska Wola Karsznice (LOT D). W ramach modernizacji stacji Zduńska Wola Karsznice PLK rozważały różne warianty rozszerzenia prac obejmujące modernizację peronów oraz budowę nowego dojścia - w postaci kładki nad torami lub tunelu pod torami.

- Po gruntownej analizie wykazano, że obsługa podróżnych ze Zduńskiej Woli – po uruchomieniu połączeń pasażerskich na linii nr 131 – zapewniona będzie przez dotychczasowe perony stacji Zduńska Wola Karsznice oraz nowy, wyższy peron na przystanku Zduńska Wola Karsznice Południowe.Jednocześnie zabezpieczone zostało miejsce pod budowę nowego peronu nr 2 na stacji Zduńska Wola Karsznice, gdyby w późniejszym terminie zaszła taka potrzeba np. w razie większych potoków podróżnych. – informuje Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP PLK 

Warto  dodać, że peron na przystanku Zduńska Wola Karsznice Południowe będzie jednokrawędziowy, zapewniając obsługę podróżnych od strony toru nr 2. Nie będzie krawędzi peronu od strony toru nr 4 zakończonego kozłem oporowym.

 

Komentarze   

+4 #1 Ted 2022-04-15 07:38
Śmiechu warte! Podczas gdy na wsiach robią perony czy windy, to na głównej stacji, która jako jedyna obsługuje wakacyjny ruch, to modernizacji nie będzie. Wstyd PLK!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u