Od niedzieli 9 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów 2023/24

Od dnia 9 czerwca 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r. będzie obowiązywać trzecia w rocznym rozkładzie jazdy 2023/24 zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice  dojedziemy bezpośrednim pociągiem TLK Wydmy z czeskiego Bohumina do Łeby oraz Helu. Ze stacji Zduńska Wola w każdą wakacyjną niedzielę pociąg TLK Konopnicka będzie wydłużony do stacji Olsztyn Główny. OD 12 sierpnia z powodu rozpoczęcia budowy przystanku Izabelów za wybrane pociągi ŁKA pojedzie komunikacja zastępcza.

 PKP Intercity

Liczba połączeń oferowana przez PKP Intercity ze stacji Zduńska Wola nie ulegnie zmianie. Do dyspozycji mieszkańców będzie 9 par pociągów PKP Intercity:

-> IC Włókniarz relacji Łódź Fabryczna – Szczecin Główny – Łódź Fabryczna

-> IC Koziołek relacji Lublin Główny – Poznań Główny – Lublin Główny

-> IC Cegielski relacji Poznań Główny – Kraków Główny – Poznań Główny

-> IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny– Warszawa Wschodnia

-> IC Baczyński relacji Lublin Główny – Wrocław Główny- Warszawa Wschodnia,

-> IC Słowacki relacji Ełk – Wrocław Główny - Ełk

 -> IC Konopnicka Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia (w niedzielę pociąg wydłużony do stacji Olsztyn Główny)

-> IC Łużyce Warszawa Wschodnia – Zgorzelec – Warszawa Wschodnia

-> IC Dąbrowska Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny.

Nowością w rozkładzie będzie kursujący w wydłużonej relacji do stacji Olsztyn Główny pociąg IC Konopnicka w każdą niedzielę oraz 15.VIII. Pociąg ten pojedzie jako IC 65124 relacji Wrocław Główny 8:59 - Zduńska Wola 11:35 – Warszawa Centralna 13:48 - Olsztyn Główny 16:48

W okresie wakacyjnym (od 21 czerwca do 31 sierpnia) na trasie przez Zduńską Wolę Karsznice pojawi się pociąg TLK Wydmy relacji Bohumin – Hel / Łeba zapewniający mieszkańcom regionu bezpośredni dojazd  m.in. do Katowic, Częstochowy, Inowrocławia, Bydgoszczy, czy Trójmiasta. Pociąg ten wyjedzie ze stacji Bohumin o godzinie 17:14), ze stacji Zduńska Wola Karsznice pociąg odjedzie o 23:24, do stacji Hel dojedzie o godzinie 7:11, natomiast do Łeby o 7:34. W kierunku przeciwnym pociąg ze stacji Hel wyjedzie o 17:55 ze stacji Łeba natomiast o 17:47, ze stacji Zduńska Wola Karsznice pociąg odjedzie o 2:19, natomiast do Bohumina dotrze o  8:01.

 Warto dodać, że że zgodnie z założeniami rocznego rozkładu jazdy 2023/24 pociągi TLK Wydmy relacji Bohumin – Łeba / Hel oraz TLK Korsarz relacji Kraków – Łeba / Hel, zostały wytrasowane od stacji Częstochowa do stacji Bydgoszcz Główna  przez Łódź, Kutno, Toruń. w odstępie zaledwie 30 minut. W związku z tym portal Zduńskowolskie Wieści Kolejowe zwrócił się do Ministra Infrastruktury o przeanalizowanie kwestii dublowania się tych pociągów i przetrasowania jednego z Nich na trasę przez Zduńską Wolę Karsznice. Jak informowaliśmy w marcu, Ministerstwo Infrastruktury przychyliło się do Naszego pisma i tym samym jak w latach ubiegłych będzie można podróżować pociągiem z Karsznic nad morze.

Więcej na temat działań w sprawie TLK Wydmy piszemy tutaj - kliknij

Od 9 czerwca w pociągach zespolonych Flirt ED160, ED74 oraz spalinowych zespołach trakcyjnych zostanie zniesiona obowiązkowa rezerwacja miejsc. Oznacza to, że zapełnienie w tych pojazdach będzie mogło przekraczać 100 proc., a podróżni będą mieli możliwość odbywania podróży na podstawie biletów bez wskazania miejsc. W przypadku Naszego regionu dotyczy to trzech pociągów, które są obsługiwane pojazdami ED160 tj. pociągi: IC Włókniarz, IC Cegielski oraz IC Koziołek. W pociągach kategorii InterCity obsługiwanych składami ED161 (Dart) rezerwacja pozostaje nadal obowiązkowa.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Od niedzieli zaplanowanych zostało uruchomienie 33 pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w dni robocze z Łodzi do Sieradza. Dodatkowo Łódzka Kolej Aglomeracyjna nadal uruchamiać będzie dodatkowe połączenie przyspieszone z Łodzi do Poznania. Pociągi te pojadą w każdy piątek, sobotę i niedzielę oraz 15 sierpnia. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi także dodatkowo 3 pary połączeń z Łodzi do Pabianic.

W związku z rozpoczęciem prac przy budowie przystanku Izabelów na odcinku Zduńska Wola – Sieradz. od 12 sierpnia ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze. Za 11 pociągów ŁKA (Pociągi 11401, 11403, 11407, 11415, 11419, 11421, 19112, 11448, 11452, 11460 oraz 11466, zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa. 

Zastępcza Komunikacja autobusowa zatrzyma się:

- Sieradz - przy stacji kolejowej, ul. Kolejowa 

- Sieradz Warta - ul. Sienkiewicza (rondo), 

- Sieradz Męka - skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z ul. Uniejowską (Woźniki), 

-  Męcka Wola - Stawiszcze, 

-  Zduńska Wola - przy stacji kolejowej, Plac Żelazny        

Na stacji Łask podróżni mają możliwość przesiadki na skomunikowane z pociągami ŁKA autobusy KKA, ŁA-1 kursujące przez Czestków, Buczek do Zelowa oraz Szczercowa. Rozkład jazdy autobusów został tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż w kierunku Łodzi lub Sieradza.  Do końca sierpnia br., wszystkie połączenia KKA są bezpłatne.

Polregio i Koleje Wielkopolskie

Bez zmian pozostanie oferta pociągów Polregio oraz Kolei Wielkopolskich na trasie Łódź – Poznań. W przypadku wielkopolskiego przewoźnika, oferować on będzie jedną parę pociągów, które będą kursowały codziennie, wyłączając 15, 16 oraz 17 sierpień. W przypadku Polregio nadal kursować będzie  siedem par pociągów do Ostrowa Wielkopolskiego, w tym czterech kursujących do Poznania Głównego.  Utrzymane też zostaną 3 pary połączeń do Warszawy tj. pociągi IR z Ostrowa Wielkopolskiego oraz dwa pociągi z Poznania: IR Lutynia oraz IR Prosna. Pociągi te zamiast do stacji Warszawa Główna, będą kursować do stacji Warszawa Wschodnia przez Warszawę Centralną. Jedynym wyjątkiem jest IR Prosna, która do stacji Warszawa Wschodnia pojedzie przez stację Warszawa Gdańska, z pominięciem Warszawy Zachodniej oraz Centralnej.

ROZKŁADY JAZDY

Zduńska Wola Karsznice

Zduńska Wola

Sieradz

200A Łódź - Sieradz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u