Pociąg do zmiany

Wszystko po kolei. Urząd wspólnie z Miejskim Domem Kultury pyta mieszkańców o to, jak wykorzystać wyremontowany budynek dworca.

Urząd razem z Miejskim Domem Kultury chcę zapytać mieszkańców o to, jak ma zostać wykorzystany wyremontowany budynek dworca kolejowego przy Placu Żelaznym 3. Z tego powodu na 6 marca zaplanowane zostały konsultacje społeczne. Podczas nich mieszkańcy będą mogli podzielić się swoimi wizjami dotyczącymi przyszłego wykorzystania zabytkowego budynku.

– Wspólnie z mieszkańcami chcemy zastanowić się nad zmianą funkcjonalności tego odrestaurowanego miejsca i nadanie tej przestrzeni nowej, dodatkowej funkcji – społecznej. Od kilku tygodni pracujemy nad projektem, który nazwaliśmy „Wszystko po kolei” – opowiada Paweł Perdek, dyrektor MDK.

Podczas środowego spotkania mieszkańcy zostaną poproszeni o podzielenie się swoimi pomysłami na wykorzystanie budynku. Czy widzą go jako miejsce spotkań lokalnej społeczności, jako centrum kulturalne czy może jako przestrzeń edukacyjną? Może mają pomysł na wykorzystanie części terenu jako miejsca dla lokalnych przedsiębiorców lub artystów? Spotkanie odbędzie się w formule „open space technology”.

Dlaczego „open space technology”? Ponieważ wierzymy, że najlepsze pomysły rodzą się w otwartym, twórczym i nieformalnym środowisku, gdzie każdy może się wypowiedzieć i wspólnie pracować nad rozwiązaniami. Zapraszamy już w środę, 6 marca od godziny 17:00.

źródło: Urząd Miasta Zduńska Wola

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u