Wkrótce dowiemy się jak będzie przebiegać nowa linia kolejowa łącząca Wieluń z magistralą węglową

Rozstrzygnięte zostały przetargi na opracowanie studiów planistyczno-prognostycznych na realizację wszystkich trzech projektów zgłoszonych przez województwo łódzkie do programu Kolej PLUS. Wkrótce dowiemy się, jak przebiegać będzie nowa linia kolejowa łącząca Wieluń (linia 181) z magistralą węglową (linia 131) oraz w jaki sposób zostaną zmodernizowane trasy Tomaszów – Opoczno – Skarżysko Kamienna i Piotrków – Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa.

 

Oferty złożyły trzy firmy. Najwięcej punktów otrzymało polsko – hiszpańskie konsorcjum firm IDOM, które wszystkie dokumentacje studialne wykona łącznie za 6,3 mln zł. Dokumentacje będą współfinansowane przez Województwo Świętokrzyskie, Miasto Bełchatów, Gminę Kleszczów i Gminę Wieluń. Cena była jednym z kryteriów wyboru ofert.

Celem studium będzie wypracowanie koncepcji, która będzie stanowić podstawę do dalszej realizacji projektu w tym dokumentacji niezbędnej do budowy połączenia kolejowego. Powinno zawierać m.in. prognozy ruchu; oszacowanie kosztów dla różnych wariantów infrastruktury, ocenę wpływu projektu na usprawnienie połączenia danego miasta z miastem wojewódzkim. Studium będzie stanowić podstawę opracowania przez PKP PLK studium projektowo-technicznego.

Więcej informacji dostępne tutaj

 

źródło: Radio Ziemi Wieluńskiej

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u