Jesteś tutaj: Start
W sobotę 22 listopada przez stację Zduńską Wola Karsznice przejedzie pociąg specjalny organizowany przez Turystykę Kolejową Turkol. Lokomotywa 3E(ET21) należąca do firmy SKPL Cargo z wagonami w historycznych barwach oraz w barwach firmowych SKPL pojawi się w Naszym mieście z pociągiem Karo z Poznania Głównego do Krakowa Głównego, a to wszystko w ramach kilkudniowego projektu „Katarzynki 2025”.
Według rozkładu jazdy pociąg Kolejarz wyruszy ze stacji Poznań Główny o 11:20, by do Zduńskiej Woli Karsznic dotrzeć o 13:45, by po 3 minutowym postoju udać się w dalszą drogę. Cena biletu normalnego na pociąg Karo obowiązująca na trasie Poznań Główny – Kraków Główny wynosi 159zł, dzieci do lat 4 podróżują w pociągu za darmo. Można skorzystać także z pakietów grupowych.
Pociąg ten to część trzydniowego pakietu przejazdów organizowanego pod nazwą Katarzynki 2025.
Do realizacji wszystkich powyższych pociągów zaplanowano skład pociągu turystycznego zestawionego z wagonów z przełomu lat 90. XX wieku i początku XXI wieku, w tym historycznego wagonu Turystyki Kolejowej TurKol.pl (przedziałowy polski 112Ag) w tradycyjnych barwach kremowo-czerwonych, komfortowych wagonów pociągu ekspresowego SKPL Cargo (wagony odkupione od kolei DB), a także wagonu barowego w historycznych barwach z przełomu wieków. Wagony będą w historycznych barwach (lata 90. XX wieku) oraz w barwach firmowych przewoźnika (SKPL Cargo). Pasażerowie skorzystają z przejazdu pociągiem ciągniętym przez lokomotywę elektryczną serii 3E (ET21) w barwach firmowych przewoźnika.
Rezerwacja biletów prowadzona jest na stronie organizatora - Turystyka Kolejowa Turkol.
|
Karo |
Przyjazd |
Odjazd |
|
22 listopada 2025 |
||
|
Poznań Główny |
|
11:20 |
|
Kalisz |
13:00 |
13:02 |
|
Zduńska Wola Karsznice |
13:45 |
13:48 |
|
Kalety |
15:50 |
15:52 |
|
Pyrzowice Lotnisko |
16:15 |
16:20 |
|
Dąbrowa Górnicza Wsch. |
17:00 |
17:02 |
|
Kraków Główny |
18:15 |
|