Podpisano umowę na budowę przystanku Izabelów

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A podpisały umowy na budowę przystanku osobowego w miejscowości Izabelów koło Zduńskiej Woli. Wykonawcą będzie firma PRZEDSIEBIORSTWO ROBÓT INZYNIERYJNYCH DIAG-MOST SP. Z O.O.

Budowa przystanku Izabelów k. Zduńskiej Woli odbędzie się w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 Nowy przystanek Izabelów k. Zduńskiej Woli zostanie zlokalizowany w pobliżu wiaduktu kolejowego (44.5km) na linii Łódź – Sieradz. Dwa nowe perony zostaną usytuowane na nasypie. Wybudowane będą schody i windy dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Wysokie perony na nowym przystanku ułatwią podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną wiaty i ławki. Oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Wygodne przesiadki zapewnią planowane parkingi dla samochodów oraz stojaki dla rowerów.

Inwestycja w Izabelowie będzie realizowana w formule „projektuj i buduj”. Rozpoczęcie robót w obu lokalizacjach nastąpi w 2023 roku, a zakończenie w połowie 2024 r.

Program przystankowy w województwie łódzkim

W woj. łódzkim program przystankowy obejmuje 9 lokalizacji. Procedowane są przetargi na budowę nowego przystanku Głowno Północne i modernizacje przystanków Żakowice Południowe i Zaosie. Nowy przystanek Głowno Północne na trasie Łódź – Łowicz przybliży kolej mieszkańcom wschodniej i północnej części Głowna. Peron dostosowany do wszystkich podróżnych zostanie wybudowany przy przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Wiejskiej w Głownie.

Dla pasażerów na przystankach Żakowice Południowe i Zaosie na linii kolejowej między Łodzią a Tomaszowem Mazowieckim wybudowane zostaną nowe wyższe perony, które zastąpią obecne. W Głownie, Żakowicach Płd. i Zaosiu będą wiaty i ławki, jasne oświetlenie, czytelne oznakowanie. Planowana jest budowa parkingu dla samochodów i stojaki rowerowe, by ułatwić łączenie podróży koleją oraz środkami transportu indywidualnego. Prace w formule „projektuj i buduj”.

Rozpoczęcie i zakończenie robót w Żakowicach i Zaosiu planowane jest w 2023 r. Natomiast prace w Głownie zaczną się w drugim półroczu 2023 r. i zakończą w połowie 2024 r. W woj. łódzkim program przystankowy obejmuje na liście podstawowej również Tomaszówek, który powstał w 2022 roku oraz Zgierz Rudunki i Jedlicze koło Zgierza, gdzie na wiosnę br. rozpoczną się prace budowlane. W styczniu br. ogłoszono przetarg na budowę przystanku Łódź Zarzew

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u