Zakończyła się budowa makiety w Skansenie

Skansen Lokomotyw w Zduńskiej Woli Karsznicach wzbogacił się o makietę przedstawiającą to kolejarskie osiedle. Jak tylko pozwolą na to warunki sanitarne, będzie można ją oglądać w specjalnym pawilonie wystawienniczym. 

 - Generalnie wszystkie te założenia, które mieliśmy w umowie z firmą wykonującą dla nas makietę, zostały już wykonane. Teraz firma, korzystając z tego, że nadal obowiązują obostrzenia, wykonuje jeszcze pewne prace kosmetyczne - podkreśla Tomasz Polkowski, dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, którego skansen jest filią.

- Chcieliśmy wybudować makietę, która odzwierciedla, przynajmniej częściowo, osiedle Karsznice i lokomotywownię. Makieta ma 2 m szerokość i 8 m długości, jest duża jak na makiety kolejowe. Widać na niej karsznickie, kolejarskie bloki. Mamy też inne budynki, które znajdują się obecnie na terenie szeroko pojętego PKP. Jest też system ulic i miejsca zielone. W dalszej kolejności chcemy jeszcze rozbudować jeżdżący tabor oraz zautomatyzować system rozjazdów kolejowych - dodaje dyrektor Polkowski. 

Budowa makiety oraz specjalnego pawilonu to jedno z zadań zeszłorocznego budżetu obywatelskiego Zduńskiej Woli. Całkowity koszt zadania to 390 tys. zł. 

Zdjęcia: Tomasz Polkowski:

 

Źródło: Nasze Radio

Komentarze   

0 #1 george02 2021-04-30 20:58
Witam,czy wiadomo juz cokolwiek nt budowy terminala kontenerowego w Karsznicach ?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Infolinia

PKP Intercity

19 757

Przewozy Regionalne

703 20 20 20

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

(42) 205 55 15

Współpracujemy z

Ostatnie Posty

  • Brak postów do publikacji.
stat4u